Rhodos a zvyky

Ostrov Rhodos si ponechal jeden chvályhodný zvyk, který by se měl ujmout i v našich zemích. Středem zájmu a dění na ostrově Rhodos je rodina. S novými dětmi se všude chlubí, pečlivě je hlídají, stávají se předmětem většiny hovorů. Není myslitelné, aby se Řekové o něčem bavili potichu, jejich debaty jsou vždy trochu hlučnější, než na jaké jsme zvyklí (proto se toho nelekejte, nenadávají si nebo nevyhrožují, pouze normálně konverzují). Ale jejich jazyk je k tomu jakoby stvořen. Potichu by nevyzněla jeho krása a melodičnost.

Turistům na Rhodu sice říkají cizí člověk, nebo cizinec, ale jistě budete překvapeni jejich nefalšovanou pohostinností. Potěší vás a také popřípadě rozváže jazyk k další komunikaci. Zkuste se naučit pár jednoduchých řeckých frází, jako je třeba „Dobrý den. Jak se máte. Je to vynikající…“ nebo něco podobného, co určitě využijete a na ostrově Rhodos určitě zabodujete. Rhoďané budou potěšeni a oplatí vám stejnou mincí v podobě laskavosti a vstřícnosti. Hlavně starší obyvatelé to potěší. Kdekoli na ostrově Rhodos promluvíte řecky, tam se setkáte s úsměvem. Nezáleží na přízvuku, nebo na tom, jestli jste to řekli úplně správně. Na Rhodu se cení snaha a okolnost, že jako cizinci se snažíte přizpůsobit jejich světu.

Ostrov Rhodos je prostě země, která se vám určitě zalíbí. Na ostrově Rhodos se dá provozovat prakticky cokoli; od sportu, přes polehávání a opalování se na pláži, po prohlídku historických míst… navíc vše zasazené do nádherné přírody. Pokud budete unaveni ruchem velkoměsta, vesnice a jejich typický život z ostrova Rhodos také zcela nevymizely. Na svazích dozrává hroznové víno, pasáci se svými věčně hladovými mečícími kozami na stráních, idylická procházka v nádherné a osvěžující zeleni…Komentáře