Ostrov Rhodos a turismus

Ostrov Rhodos žije především z turismu, které se stalo nejbohatším odvětvím průmyslu a přináší bohatství a sociální zabezpečení. Turismus na ostrově Rhodos je velice rozšířený a také žádaný, nejen pro jeho přírodní krásy ostrova, ale i pro památky, které se hned jen tak někde neuvidí.

Mladí nekráčejí ve šlépějích starších, ale pokouší se proniknout dál, vymýšlejí a zkoušejí, proto se vše na ostrově Rhodos točí v jiných sférách. S každou novou generací se stává něco zlomového. Koloběh peněz a příjmy ostrova Rhodos rostou rok od roku. Místo tradičních oslů, na který se tu dříve jezdilo a kteří také sloužili jako dopravní prostředek, se upouští a nahrazují je nákladní auta. Čluny na moře, jež odjakživa sloužily k obživě rodin rybářů na Rhodu, nyní vozí turisty na malé ostrůvky, nebo jen tak po moři, aby se podívali na krásy čistého a průzračného moře kolem ostrova Rhodos. Ale pozůstatky minulosti také zcela nevymizeli. Pro její milovníky je tu posezení ve starých kavárnách, kde si ještě mohou zahrát starodávnou hru vrchcáby. Pokrok jde ale nezadržitelně kupředu.

Turismus nepřináší na ostrov Rhodos pouze nové peníze, ale i zvyky a návyky. Stará dogmata padají a nahrazují je jiná. Dámy se volně procházejí bez svých opatrovatelek, což by se dříve zdálo velice pobuřující a nevhodné, ne-li přímo nemyslitelné, rychlá auta na silnicích… však uvidíte sami.Komentáře